Tribūna

Kai užaugsiu būsiu rašytojas

install.exe (28 dalis) 0

by


2014-06-09

Uncategorized

Ankstesnes dalis galima rasti:
Pirma dalis, Trylikta dalis, Penkiolikta dalis, Septyniolikta dalis, Devyniolikta dalis Dvidešimta dalis, Dvidešimt pirma dalis Dvidešimt antra, Dvidešimt ketvirta, Dvidešimt šešta, Dvidešimt septinta

Vos grįžus iš stoties į Serpentino planetą Alfas išsikvietė taksi ir nurodė vykti į implantų kliniką, kurios kortelę turėjo. Kai taksi sustojo jo nurodytu adresu jaunuolis labai nustebo. Tai buvo neturtingųjų rajonas įsikūręs greta sandėlių rajono. Implantai yra brangus dalykas, todėl ir juos siūlančios įstaigos turėtų būti turtuolių rajonuose ar bent jau centre. Ir vis dėl to čia buvo tas pats adresas, kuris užrašytas ant kortelės rastos piniginėje. Ant vienų durų net gi logotipas kabojo toks pats kaip ant kortelės. Galbūt ši klinika užsiima nevisiškai legaliais, nevisiškai švariais dalykais? Tuomet kodėl ir kaip kortelė atsidaro jo kišenėje?

Blankas sumokėjo taksi ir išlipęs patraukė į kliniką. Atvėręs duris jis pateko į siaurą laiptinę. Dvokė pelėsiu ir dar kažkuo. Prietemoje girgžtančiais mediniais laiptais teko lipti į trečią aukštą. Tačiau vos pravėrus pačios klinikos patalpas vaizdas radikaliai pasikeitė. Aplinkui viskas tvieskė balta spalva, ore tvyrojo švara. Prie stalo sėdinti jauna mergina iš karto kreipėsi į Alfą:
– Ar esate susitaręs?
– Ne, – atsakė jaunuolis. – Tačiau mano atvejis yra skubus.
– Kas atsitiko?
– Stipriai sutrenkiau galvą. Bijau, kad tai pakenkė mano implantams.
– Suprantu, pridėkite čia delną, – budinti padavė planšetę, jaunuolis padarė kaip liepiamas. – Kaip matau esate mūsų tinklo pacientas. Palaukite pažiūrėsiu ar gydytojas gali jus priimti, – mergina suspaudė keletą mygtukų ir nusišypsojo. – Eikite į kairę, durys koridoriaus gale. Daktaras priims jus tuoj pat.
Blankas įėjo į nurodytą kabinetą. Vidury stovintis specialus gultas apsuptas įvairios įrangos priminė stomatologo kabinetą.
– Sėskitės, papasakokite kuo galėčiau padėti, – pasakė malonus balsas.
Pasukęs galvą į šoną jaunuolis pastebėjo įeinantį daktarą pro kitas kabineto duris, paskui jį tyliai sekė asistentas.
Alfas įsitaisė kėdėje:
– Mane prieš porą valandų užpuolė droidas.
– Agresyvus droidas? – nusistebėjo daktaras taisydamas ant taburetės greta paciento. – Rodos apie droidų agresiją paskutinį kartą teko girdėti prieš šešis metus… Tai buvo siaubinga… O kas jums atsitiko?
– Trenkė į galvą, bijau, kad pažeidė vieną iš mano implantų.
Daktaras padavė planšetę:
– Prispauskite delną, tuoj peržiūrėsiu jūsų paciento kortelę. Dėkoju.
Asistentas užmovė Blankui ant galvos šalmą, tuo tarpu daktaras stebėjo planšetę murmėdamas sau po nosimi.
– Labai gerai kad kreipėtės į mus, – galiausiai daktaras prabilo pacientui. – Ir sakyčiau kreipėtės labai laiku, dar valandą, dvi ir jau būtų prastai. Smūgis sunaikino jūsų implantus, kurie per ilgesnį laiką visiškai pažeistų jūsų smegenis. Bet nesijaudinkite, mes padarysime nesudėtingą operaciją ir pažeistus implantus pakeisime naujais. Jums tai nieko nekainuos, viską apmoka draudimas.
Dabar jūs būsite užmigdytas porai valandų operacijos metu. Po jos jausitės kaip naujas. Praktiškai iš karto.
Tuo tarpu asistentas pririšo Alfo rankas prie rankurų, ant veido uždėjo oro kaukę, vieną šalmą pakeitė kitu. Daktaras padėjo planšetę iš šoną ir atsisėdo prie darbinio kompiuterio.
Atsidarė kabineto durys ir į patalpą įėjo Olintas Panalas:
– Kaip jis?
– Sakyčiau sudorotas, – atsakė daktaras nepakreipdamas galvos nuo kompiuterio. – Nemanau, jog kas nors tikėjosi gauti smūgį nuo droido. Smūgis plaktuku į galvą dažnai nebūna toks stiprus.
– Taip blogai?
– Nesuk galvos, viskas pataisoma. Mūsų laimė atsarginės sistemos funkcionuoja puikiai, bet pagrindinės sumaltos. Manau per kokią valandą, gal šiek tiek ilgiau, viską pakeisim.
– Tu žinai, ko man reikia.
– Kantrybės.
Olintas atsirėmė į sieną stebėdamas kaip vyksta darbas. Daktaras sėdėjo prie vieno kompiuterio, o asistentas prie antro. Visą operaciją atliko tūkstančiai mažų robotukų vykdančių kompiuterių nurodytas programas. Šioje srityje reikalingą tikslumą galėjo pasiekti tik kompiuteris.
Po maždaug valandos daktaras atsistojo nuo kompiuterio:
– Gerai, Deni, papasakok ką turi.
Pirmą kartą prabilo asistentas:
– Jis ruošiasi keliauti į Ozeloną.
– Kur tiksliau? – pasiteiravo Olintas.
– Nėra informacijos. Tik planetos pavadinimas.
– Tada gal kodėl?
– Nėra informacijos.
Panalas nusikeikė:
– Gerai, tuomet Ozelone paruošim dvi klinikas: vieną prie kosmouosto, kitą – sostinėje, prie imperatoriaus.
Iš spausdintuvo iššoko dvi kortelės. Olintas ištraukė Alfo piniginę ir naujas korteles įdėjo vietoj kortelės su šios įstaigos adresu.
– Jis labai susidomėjęs Mirtinu aštuonetu, – pasakė asistentas.
– Hm… Keista, juk čia pusės amžiaus senumo byla.
– Čia, tie banditai, už kuriuos Prezidentas pažadėjo šimtą milijonų, bet jų niekas taip ir nepagavo?
– Tie patys.
– Manote jam pavyks?
– Tai neturėtų būti jo rūpestis.
– Ar man tą informaciją ištrinti? Galiu padaryti taip, kad jis net neprisimintų, jog kažką žinojo.
– Nea, – kiek abejodamas pasakė Olintas. – Palik. Tegul turi vaikinas hobį, kad ir koks keistas jis būtų. Dar kas nors?
– Ne. Kol kas greitai nieko nerandu, bet jeigu rasiu atsiųsiu jums per tinklą.
– Gerai. Tuomet aš ruošiuosi kelionei į Ozeloną, – pasakė Panalas ir išėjo iš kabineto.

*****

Kaip daktaras ir žadėjo Alfas pabudo po dviejų valandų ir iš karto apsidžiaugė: nebebuvo to zirzimo, svaigimo galvoje, o jautėsi lengvumas, tikra palaimą. Padėkojęs daktarui, jis nulipo laiptais ir išėjo į gatvę. Visai netoli stovėjo juodas mikroautobusas tamsintais stiklais, jo visos sujungimo linijos pasipuošė rudimis. Blankui einant pas gydytoją šito mikroautobuso nebuvo, matyt, kas nors po darbo grįžo namo.
Jaunuolis sustojęs gatvėje apsidairė. Susistabdyti taksi rodės neįmanoma. Pasivaikščioti po šitą rajoną mintis irgi nelabai viliojo. Tik ką susitvarkęs implantus Alfas nenorėjo rizikuoti iš karto juos vėl susigadinti. Jaunuolis išsitraukė telefoną galvodamas išsikviesti taksi ir tuomet atkreipė dėmesį į kitoje pusėje einantį vyrą. Vyras išspjovė kramtomą gumą į šiukšlių dėžę, apsidairė norėdamas įsitikinti, kad jo niekas neseka ir nėrė į skersgatvį.
„Juk tai Darenas Jankelis. Ką jis čia veikia?“ – paklausė savęs Blankas.
Alfas perbėgo į kita gatvės pusę. Skersgatvis baigėsi akligatviu. Darenas turėjo užeiti į kurį nors pastatą. Jaunuolis pažvelgė po dešinėn – pastato langai buvo tamsūs, nepanašu, jog kas nors vyktų viduje. Kairėjė pusėje langai buvo aukštai, Blankas pasistiebė, patalpoje stovėjo dvi figūros ir nieko neveikė tarsi dar kažko lauktų.
Alfas išsitraukė telefoną ir apsimesdamas, jog netyčia užėjo į skersgatvį atsargiai pasitraukė atgal į kitą gatvės pusę. Jeigu būtų bėgęs, galėtų išgąsdinti kitus ateinančius čia žmones.
Pasislėpęs už juodojo mikroautobuso išsiuntė žinutę reindžeriui ir ėmė laukti. Ilgai laukti nereikėjo. Trečiasis žmogus atėjo labai greitu žingsniu, greičiausiai vėlavo, apsidairęs prie skersgatvio kaip ir Darenas, nėrė vidun.
Blankas pažvelgė į vieną pusę, po to į kitą, neatrodė, jog dar kas nors skubėtų į šį skersgatvį. Jaunuolis perbėgo per gatvę ir pasistiebė prie lango. Ant stalo gulėjo patiestas žemėlapis, vienas žmogus flomasteriu paišė ant jo, kiti du atidžiai klausė.
„O kad galėčiau girdėti ką jie sako,“- pagalvojo Alfas.
Pasitarimas užtruko apie penkiolika minučių. Kai Blankas suprato, jog surinkimo dalyviai ruošiasi skirstytis išbėgo į gatvę ir vos nebuvo partrenktas juodo fantomo. Jaunuolis atsidarė dureles ir atsisėdo šalia vairuotojo.
– Kas vyksta? – pasiteiravo Leonidas.
– Važiuok už kampo, – parašė Alfas.
Juodas fantomas neturtingame rajone žibėjo lyg deimantas ir galėjo atkreipti bet nieko dėmesį. Milinis spustelėjo akceleratoriaus pedalą.
– Radau vietą, kurioje nužudyta Vila, – automobiliui pajudėjus pradėjo pasakoti Blankas. – Ten kaip tik baigėsi įtartinų asmenų pasitarimas. Galėtume pasekti juos ir sužinoti kas jie ir ką planuoja.
– Ar esi kada nors sekęs žmogų?
Jaunuolis sutriko:
– Ne.
– Jeigu jie yra profesionalai, tai dabar negeriausias metas mokytis. Pastebėję, jog yra sekami gali pakeisti planus. Padarysim nuotraukas ir eisim apžiūrėti vietą.

——————————————————————————————-
Klausimas skaitytojams:
Ar Alfas paklausys patarimo, ar vis dėl to mėgins susekti nusikaltėlius?