Tribūna

Kai užaugsiu būsiu rašytojas

install.exe (27 dalis) 0

by


2014-05-19

Uncategorized

Ankstesnes dalis galima rasti:
Pirma dalis, Keturiolikta dalis, Dvidešimt šešta dalis

Edlas įžengė į savo kabinetą. Kairėje pusėje ant sienos kabėjo daugybė apdovanojimų gautų tarnyboje. Gustavas manė, jog jo pasiekimai gali įkvėpti pavaldinius.
Dešinėje pusėje stovėjo sekcija, joje buvo įvairūs indai, taurės, skulptūrėlės ir nei vienos knygos.
Kabineto gale stovėjo stalas su monitoriumi. Edlas sudribo į krėslą ir iš krepšio, kurio sugebėjo nuo vakar nepaleisti iš rankų išsitraukė butelį brendžio. Apsidairęs kabinete nusprendė, kad vis dėl to tingi stotis bei eiti iki sekcijos ir gurkštelėjo tiesiai iš kakliuko.

Vakar robotas taksi nesukėlė jokių problemų. Gustavas įlipo, nurodė savo namų adresą, tuomet liepė nepriimti jokių komandų ir ėmė sau dainuoti. Tuo tarpu, kai išlipęs iš taksi svyravo iki savo buto, žmonės niekada nematę girtų galvojo, kad jis serga ir stengėsi apeiti jį dideliu ratu. Gerai, kad niekas nesugalvojo iškviesti gydytojo.
Generalinis komisaras atsiduso ir dar sykį gurkštelėjo iš butelio. Dvidešimt metų čia ar buvo verta?
Į Puritoną Edlas atvyko norėdamas pasislėpti nuo praeities. Prieš atvykdamas jis buvo prisiklausęs įvairių pasakojimų apie šitą vietą. Puritono valdžia dėjo visas įmanomas pastangas, kad apie planetą žinotų kiek galima mažiau žmonių. Būtent tai labiausiai Gustavą ir suviliojo.
Pirmus metus jis net gi ramiai negalėjo užmigti. Laukė netikėto užpuolimo, tačiau nieko taip ir neatsitiko. Rodos, tai tikrai buvo vieta apie kurią niekas nežino. Tuomet jis ėmė stebėti aplinką ir stebėtis kokia tai keista vieta. Pirmiausiai įsidarbino Puritono bibliotekoje, nes paaiškėjo, jog didžioji dalis jį dominančių dokumentų tyčia nebuvo skaitmetizuoti. Bibliotekoje dirbo tik tiek, kad jo neišmestų, o visą kitą laiką skaitė istoriją, santvarką ir filosofiją slypinčią už Puritono atsiradimo. Galiausiai rado tai ko ieškojo: Puritono vadovu gali tapti generalinis komisaras gavęs stebėtojų tarybos palaiminimą. Jau kitą dieną Edlas tapo policininku.
Toliau paaiškėjo, jog iš eilinio policininko tapti detektyvu yra labai sunku. Nusikaltimai paplitę plačiojoje galaktikoje čia neegzistavo, tačiau planeta turėjo savo niuansų. Galiausiai po devynių metų jis žengė dar vieną žingsnį tikslo link. Vos trijų metų užteko palypėti iki komisaro ir dar penkių iki generalinio komisaro.
Dabar iki tikslo liko tik vienas žingsnis ar buvo verta? Edlas gurkštelėjo iš butelio, atsistojo ir priėjęs vienu rankos užsimojimu nuvertė sekciją ant grindų. Pasigirdo baisus triukšmas.
Į duris pasibeldė sekretorė:
– Sere, ar pas jus viskas gerai?
– Perstatau kabinetą, – atsakė Gustavas. – Būtų gerai, jei kol kas netrukdytum.
Sekretorė nusiraminusi grįžo prie savo darbų. Tuo tarpų komisaras atsisėdo ant nuverstos sekcijos. Užčiuopęs tarp kojų besivoliojantį kažkokį daiktą pakėlė ir pažvelgė į jį. Tai buvo Dadendumo imperatoriaus karūna. Kaip ir priklauso ji buvo padengta auksu, nors pats pagrindas padarytas iš kažkokio labai vertinamo gyvūno kaulo, kurio pavadinimo Edlas dabar neatsiminė. Karūną puošė trys dideli rombo formos smaragdai priekyje ir dvylika perlu ja supo ratu.
Gustavas užsidėjo karūną ant galvos ir gurkštelėjo iš butelio. Neverta. Tai keista planeta, kurioje gali gyventi tik joje gimę, joje augę… Pašaliečiams pritapti labai sunku.
Dalykas, kurio labiausiai pasigedo Edlas iš tiesų buvo ne alkoholis, ar cigaretės, ar narkotikai, ar moterys, ar kazino… Iš tiesų jis pasigedo azarto, adrenalino, galimybės mąstyti. Tai buvo saugi planeta lyg vaikų darželis. Bet labiausiai jis pasigedo tikro priešininko su kuriuo galėtų susiremti išminties varžybose.
Edlas gurkštelėjo iš butelio. Šį vaikų darželį galėjo prižiūrėti tik žmogus užaugęs kur nors kitur. Bet tai nebus jis pats. Gustavas atsistojo, užkišo butelį. Dabar tapo akivaizdu: jam reikia susirasti pamainą, ką nors kas galės tapti geru generaliniu komisaru, o vėliau galbūt ir planetos valdovu. Tuo tarpu pats Edlas ieškosis kitos vietos, kitos planetos su mažiau saugumo ir daugiau pavojų.
——————————————————————————————————-
Klausimas skaitytojams:
Kaip Edlui seksis ieškoti pamainos?