Tribūna

Kai užaugsiu būsiu rašytojas

install.exe (18 dalis) 0

by


2014-03-17

Uncategorized

Ankstesnes dalis galima rasti:
Pirma dalis, Ketvirta dalis, Septyniolikta dalis

Kendelas atsiduso. Geriausias Sąjungos pilotas pilotuoja paprasčiausią trąšų lėktuvą. Apgailėtina. Godeskio gyvenime kaip ir kiekviename skrydyje buvo pakilimų ir nusileidimų. Tačiau tai kas vyko dabar – laisvas kritimas, kitaip nepavadinsi.

Išlaikyti lėktuvą pastoviame aukštyje, tiesioje linijoje virš laukų, kol išbarstys trąšas nereikėjo nei smegenų nei talento. Tą sugebėtų net ir beždžionė, jeigu turėtų kantrybės taip ilgai sėdėti vienoje vietoje ir nejudėti. Aišku, jeigu laukų savininkas nebūtų skūpus, Kendelas ir šito darbo neturėtų. Tokius elementarius darbus jau seniausiai puikiai atlikdavo robotai, tačiau jie vis dar kainavo brangiau nei žmogaus darbo jėga.
Per paskutinius keliasdešimt savo gyvenimo metų Godeskis matė daugybę planetų. Ir ši, palyginus su kitomis, praktiškai, buvo akmens amžiuje. Kendelas neabejojo, jog investavus šiek tiek lėšų, produkciją buvo galima padvigubinti, o gal net patrigubinti, bet rodos visi buvo patenkinti savo apgailėtina egzistencija ir nesiruošė švaistyti daugiau lėšų, nei būtinas minimumas.
Aišku buvo ir gerų dalykų. Ši planeta, turbūt vienintelė neturėjo savo kosminės stoties, todėl visi kosminiai laivai čia turėjo pakilti ir leistis į planetą. Po kiekvieno derliaus nuėjimo Kendelas turėdavo daug darbo – nuskraidinti derlių į supirkimo planetą. Tuomet jis dirbdavo ne vienam ūkininkui, bet visai planetai. Kartais padarydavo net dvi dešimt reisų, kol išveždavo visą derlių.
Rasti pilotą, kuris sugeba pakelti kosminį laivą tokiame užkampyje kaip šis tikimybė praktiškai lygi nuliui.
Aišku, buvo ir dar viena priežastis, kodėl jis paskutinius penkis metus praleido šitoje planetoje…
Lėktuvo varikliai netikėtai atsikosėjo ir užspringę nutilo. Būtų ironiška, jeigu mirčiau lėktuvo katastrofoje, pagalvojo Kendelas.

———————————————
Klausimas skaitytojams:
Kas atsitiks toliau?