Tribūna

Kai užaugsiu būsiu rašytojas

install.exe (16 dalis) 1

by


2014-03-10

Uncategorized

Ankstesnes dalis galima rasti:
Pirma dalis, Šešta dalis Penkiolikta dalis

Vilhelmas Petru susirūpinęs žvelgė į pranašę. Vilio bendražygis Terencas Olsenas, draugams tiesiog – Aiškeregys, paprašė pasirūpinti jo dukra. Tuomet Laima buvo vos aštuonių metų mergaitė. Jis ją užaugino ir pamilo kaip savo dukrą.

Vilhelmas ir Terencas kartu parengė planą dėl bažnyčios sukūrimo, jau baigus planą galutinai Olsenas išvyko ir Petru jo niekada nepamatė. Jis taip ir nesužinojo, kas atsitiko draugui, tačiau Vilis visuomet manė, jog prastas tas aiškiaregys, kuris nežino savo mirties datos.
Paruoštą planą teko įgyvendinti su aiškiaregio dukra ir viskas klojosi sėkmingai kaip buvo suplanuota, išskyrus vieną dalyką. Augant bažnyčios populiarumui taip pat didėjo ir pasikėsinimų į pranašę dažnumas. Nors kol kas visi bandymai ir buvo nesėkmingi, tačiau tai kėlė labai didelį rūpestį vyrui.
– Aš sustiprinsiu apsaugą, – pareiškė Vilhelmas.
– Nereikia, – atsakė Laima. – Jeigu pasamdysi daugiau žmonių, tai jie gali nukentėti, kai kitą kartą užpuolikas bėgins prasmukti pas mane.
– Tu jau nekartą įrodei, jog esi neprastesnė aiškiaregė, nei tavo tėvas, tačiau nevertėtų pasikliauti vien savimi. Mes juk galime ką nors padaryti, jog sumažintume grėsmę?
– Nereikia. Viskas bus gerai, – po pauzės pridūrė. – Paskelbk, kad buvo pasikėsinta į mane, užpuolikas sužeidė man ranką, tačiau išgąsdintas apsaugos pabėgo. Sulauksim daugiau aukų.
– Gerai. Skaityk, kad jau padaryta.
Kol jie ginčijosi, keletas apsauginių išnešė lavoną iš kambario. Laima nematė, tačiau puikiai žinojo, kas toliau atsitiks. Apsaugininkai nupjaus užpuoliko galvą. Kūną sudegins ir pelenus kur nors išbarstys. O galvą gražiai supakuos ir nusiųs užsakovui. Iš tiesų Pranašė turėjo tik vieną priešininką, tačiau jis veikė per tarpininkus, pats tiesiogiai, kol kas jokių veiksmų nesiimdamas.
– Ar Imperatorius dalyvaus Dangaus Džiaugsmo Festivalyje? – pasitikslino Laima.
– Jis padėkojo mūsų pasiuntiniui už kvietimą, bet tiesiai ar atvyks neatsakė.
– Gerai, su ta pačia žinia, paskelbk, kad Imperatorius sutiko apie dalyvauti.
– Ar gi jis šiais metais pagaliau atvyks?
– Aišku, kad neatvyks kaip visada, bet kol nepaneigė, reikia naudotis.
– Gerai, bet norėjau paklausti, ar nevertėtų atšaukti Daugaus Džiaugsmo Festivalio, pasikėsinimo tikimybė labai didelė, o apsauga nieko negalės garantuoti susirinkus žmonių minei.
– Turtingi bajorai, norintys įtikti imperatoriui atvažiuos su savo apsauga, todėl darbo mums patiems bus gerokai mažiau nei tikiesi.
Vilhelmas susiraukė, per didelis pasitikėjimas savimi, turbūt būdingas visiems aiškiaregiams:
– Gerai.
– Dabar papasakok apie verslą.
– Na… Su verslu blogai.
– Mes nespėjame tenkinti paklausos.
– Padidink kainą, du kartus.
– Per pusę metų kainą padvigubinau jau tris kartus, klientų beveik nemažėja. Mūsų kokybė yra nepakartojama. Mums būtina plėstis.
– Gerai, pagalvosiu apie tai po Festivalio.

————————————————-
Klausimas skaitytojams:
Kokiu verslu užsiima bažnyčia?


Comments

  1. Sexdroidai :] ?
    “užpuolikas bėgins”