Tribūna

Kai užaugsiu būsiu rašytojas

install.exe (7 dalis) 0

by


2014-01-23

Uncategorized

Ankstesnes dalis galima rasti:
Pirma dalis, Trečia dalis, Penkta dalis, Šešta dalis

Kaip žinoti kurioje kavinėje parduodamos geriausios spurgos mieste? Paprasta, toje prie kurios stovi bent keletas patrulinių policijos automobilių, nors joks nusikaltimas nėra įvykęs. Kerbio spurginė būtent tokia vieta, kurioje uniformuotų pareigūnų bet kuriuo metu daugiau nei paprastų lankytojų.
Nors lankytoju trūkumu spurginė skųstis negalėjo, tačiau jos vidus atrodė kaip pigios valgyklos. Stalus sudarė ploni metaliniai stiebai uždengti fanieros lakštais, kėdės irgi tos pačios kilmės. Kartais atrodydavo, jog tiek stalai, tiek kėdės vos išlaikydavo ant jų padėtų daiktų svorį ir tuoj pokštels su trenksmu, bet kol kas taip neatsitiko.

Milininis ir Blankas įsitaisė už vieno iš staliukų, priėjus pardavėjai Milininis užsakė dvi porcijas firminių burgerių ir šaltos arbatos su rinkiniu spurgų.
– Aš dar nemačiau meniu, – paprieštaravo Alfas.
– Tai geriausia, ką jie turi, – atsakė detektyvas. – Patikėk manim, tu nenori skaityti meniu.
Jaunuolis susiraukė, bet patikėjo.
– Mažyli, – kreipėsi Milininis. – Ar šiandien pirma tavo kaip detektyvo darbo diena?
– Taip, ar kažką padariau ne taip?
– Mes šiandien apklausinėjom pirmą liudininką, o tu nieko neužsirašinėjai.
– O kam? Aš viską atsimenu.
– O kaip savo žiniomis pasidalinsi su kitais pareigūnais tiriančiais bylą?
– Per tinklą.
– Per tinklą?
– Taip. Negi neturi tinklo implanto?
– Ne.
– Tuomet galiu atsiųsti tau į telefoną ar kompiuterį.
– Kokius implantus turi?
– Standartinį policininko rinkinį.
– Nėra tokio dalyko kaip standartinis rinkinys, kiekviena planeta turi savo įstatymus ir savo taisykles kokie turėtų būti policininkai.
– Tinklas, atmintis, taiklumas.
Detektyvas susimąstė. Policininko rinkinys tikrai gera idėja. Tinklas, leidžia nuolatos turėti priėjimą prie savo bylų ir policijos duomenų bazės. Šis implantas labiausiai buvo mėgstamas jaunimo, dėl tinklo suteikiamų pramogų.
Atmintis, leidžia išsaugoti visas detales apie apklausą ir liudininkų ar įtariamųjų reakcijas. Gali padėti įvertinti viską iš naujo ir pastebėti dalykų į kuriuos nekreipei dėmesio pirmą kartą. Šį implantą labiausiai mėgo įvairiausi profesoriai, kažkodėl jiems atrodė, jog šaunu visur su savim nešiotis enciklopediją. Priežodis: ką išmoksi ant pečių nenešiosi, šiais laikas prarado prasmę.
Taiklumas – ypatingas implantas. Jis leidžia bet kokiu ginklu naudotis kaip tinkram profesionalui vos po antro šūvio. Implantas sukurtas ginkluotųjų pajėgų ministerijos slaptajame padalinyje Oktagone, jo naudojimą griežtai kontroliavo Sąjunga. Ir nors toks implantas tikrai naudingas policininkui, tikrai būtų keista, kad jie būtų taip lengvai dalinami.
– Kodėl tu neturi implantų?
Padavėja atnešė jų užsakymą.
– Tai pavojinga mano darbe, – atsakė Milininis ir kibo į patiekalą.
– Kaip pavojinga?
– Turėdamas tinklo implantą visiems praneši kur esi. Tave gali lengviausiai susekti.
– Tu turi telefoną. Tave irgi galima nesunkiai susekti.
– Pajutęs pavojų, aš telefoną galiu visuomet išmesti. Implanto iš galvos neišmesi.
– Jeigu jau užsiminei apie pavojų, tai kodėl visi pareigūnai šiandien man kartojo vieną žodį – užjaučiu?
Milininis atsiduso:
– Paprastai atlikdami darbą mes nesigiriame, bet komisariate jau visi žino, tai ir tu anksčiau ar vėliau sužinosi. Aš – reindžeris.
– Tu reindžeris?! Visą vaikystę svajojau tapti reindžeriu, dėl to ir tapau policininku. Jūsų yra tik 99, kokia tikimybė, jog vienas sėdės prieš mane? – Blankas susižavėjęs atsistojo ir ištiesė ranką savo kolegai, bet nesulaukęs atsakomosios reakcijos, atsisėdo į savo vietą. – Aš neradau reindžerių akademijos…
– Todėl kad jos nėra. Mūsų tik 99, todėl vienam reindžeriui pasitraukus į pensiją pakviečiamas geriausias specialistas, kaip pats gali suprasti, pasirinkimas didžiulis.
– Ar dirbdamas su tavimi, galėsiu tapti reindžeriu?
– Nežinau… – Milininis gurkštelėjo gėrimo ir pratęsė. – Taigi, aš esu reindžeris. Atvykau čia tirti narkotikų kontrabandos, paprastai, tokių nereikšmingų bylų reindžeriai nesiima, bet kai gauni su viršininku nesiginčiji. Tyrimo metu žuvo du policijos pareigūnai. Todėl mano porininku būti yra bloga idėja.
Tiesa, tyrimo metu paaiškėjo, jog pusę nuovados yra įsivėlusį į šį reikalą.
– Juos reikia suimti! – karštai pareiškė Alfas.
– Negaliu. Įsivaizduok, jeigu miestas liktų be policijos. Kas tuomet atsitiktų? Organizuotos grupuotės kenkia planetai, kenkia Sąjungai, bet paprastai nekliudo paprastų mirtingųjų. Tuo tarpu maži chuliganėliai atiminėjantys rankinukus iš bobučių kartais jas užbadantys peiliais, kenkia paprastiems žmonėms, bet nekenkia planetai, Sąjungai. Sąjunga gali pakentėti.
Aišku vienas komisariatas nėra visas miestas, čia viskas vyktų mažesniu mastu, bet galim pabandyti to išvengti.
Aš nusiunčiau savo ataskaitą viršininkui, laukiu kol jis imsis priemonių. Greičiausiai atsiųs pareigūnus pakeitimui, o tuomet senusius suims. Galbūt tu kaip tik ir esi pirmas iš jų. Iš kur tu?
– Iš Sardonijos.
– Nežinau tokio miesto, turbūt labai mažas?
– Dabar džiaugtumeisi turėdamas tinklo implantą, – pasišaipė Alfas. – Tai ne miestas, o planeta.
– Planeta? – nusistebėjo Milininis, kad policininkai būtų perkeliami dirbti iš vienos planetos į kitą jam dar neteko girdėti. – O ką tavo tėvai manė apie tokį paskyrimą?
– Aš neturiu tėvų, brolių ar kitokių giminių. Užaugau vaikų namuose.
Padavėja atnešė sąskaitą, vyrai suskubo krapštyti pinigines.
– Aš sumokėsiu, – pasakė Milininis padėdamas popierinį banknotą, tačiau Alfas jo neišgirdo.
Atsidaręs piniginę jis rado dvi korteles. Ant pirmosios puikavosi užrašas „Implantų klinika“ ir adresas Serpentine, o ant antrosios buvo tik adresas. Blankas susimąstė? Kaip šios kortelės pateko į jo piniginę? Jei jos čia, tai turėjo įsidėti pats, bet jis niekaip negalėjo to prisiminti. Kada jas įsidėjo? Kas jas jam davė?

———————————————————
Klausimas skaitytojams:
Kokias korteles rado Alfas? Iš kur jos? Kam jos gali būti panaudotos? Kas yra nurodytais adresais?