Tribūna

Kai užaugsiu būsiu rašytojas

install.exe (4 dalis) 1

by


2014-01-13

Uncategorized

Ankstesnes dalis galima rasti:
Pirma dalis, Trečia dalis

– OrionoFM – geriausias garsas jūsų ausims, nesvarbu, kurioje kosmoso pusėje jūs būtumėte. Su jumis sveikinasi Slunkius ir Spėrius. Spėriau, sakyk, kodėl esi nutaisęs, tokią rimtą veido miną, tau tai visai nebūdinga.
– Tik ką gavome labai svarbų pranešimą, Slunkiau, kurį būtinai turime perskaityti.
– Tai rėžk, nesitampyk.
– Prieš keletą valandų hipererdvėje mėginta užpulti Byzantino princo jachtą. Princas ir jo svita nenukentėjo, tačiau užpuolikų laivą prarijo hipererdvė.

– O jie niekada nepasimoko, per paskutinius šimtą metų mes žinome apie 24 bandymus apiplėšti hipererdvėje ir visi jie buvo nesėkmingi. Net nežinau čia verkti ar juoktis.
– O kiek dar bandymų, apie kuriuos mes nežinome? Juk, į nežinią piratai gali nusitempti ir savo aukų laivus.
– Spėriau! Čia tau ne kabako pokalbiai prie alaus bokalo, o tiesioginis radio eteris, galvok ką sakai. Dabar žmonės bijos skristi.
– Atsiprašau, Sunkiau, tu visiškai teisus, reikia žmones nuraminti, paaiškinant kas vyksta hipererdvėje.
Kiekvienas pilotas hipererdvėje labai bijo dviejų dalykų: dėmių ir duobių. Duobės tai lyg važiuotum blogu keliu – siaubingas kratymas, dėl kurio gali išeiti iš rikiuotės įvairios laivo dalys.
– Atsimenu, kartą skrendant „Karališkuoju ekspresu“ patekom į duobių ruožą, dėl to sugedo kanalizacijos sistema. Pasibaigus kelionei laivas kvepėjo visai nekarališkai.
– Slunkiau!
– Ką? Aš tik sakau, jog mes saugiai pasiekėme tikslą, duobės nors ir labai nemalonios nėra pavojingos.
– Gerai, dabar papasakosiu apie dėmes, jos tikrai pavojingos, nes gali praryti laivą, dar blogiau jos migruoja, todėl viena kart skrendant piloto matyta dėmė, antrą kartą gali būti jau kitoje vietoje.
– Tai siaubinga!
– Slunkiau, tu specialiai gąsdini mūsų klausytojus? Viskas nėra taip blogai, dėmių judėjimą galima prognozuoti surinkus pakankamai duomenų, jos neatsiranda tiesiog iš niekur. Hipererdvėje visi laivai yra naviguojami kompiuterio, todėl jis sugeba greičiau reaguoti į pokyčius nei žmogus. Skrydžių trasos yra iš anksto numatomos kompiuterio pagal visų tuo maršrutu skridusių laivų duomenis. Taigi, kuo dažniau trasa naudojama, tuo saugiau ja keliauti.
– Tu nuraminai mane ir visus klausytojus, tačiau, kodėl tuomet apiplėšimai hipererdvėje yra nesėkmingi?
– Viskas labai paprasta, Slunkiau. Trasą reikia įsivaizduoti kaip labai siaurą vamzdį, du laivai negali keliauti drauge vienas šalia kito. Jie turi skristi vienas paskui kitą arba pasirinkti lygiagrečias trasas. Piratai norėdami užgrobti kitą laivą abortažu, turi išjungti kompiuterinį valdymą ir dar negimė toks geras pilotas, kuris sugebėtų valdyti laivą savarankiškai hipererdvėje.
– Tai štai, keliauti hipererdve yra visiškai saugu, o ką nors užpulti – neįmanomas nusikaltimas!
– Aš nebūčiau toks kategoriškas, Slunkiau. Tu anksčiau sakei, jog mes žinome apie 24 nusikaltimus hipererdvėje, tačiau iš tiesų yra ir dvidešimt penktas. Prieš 86 metus banditų gauja pasivadinusi žiauriu vardu „Mirtinas aštuonetas“ pavogė Dadendumo imperatoriui skirtą karūną.
– Skylutės su šiknutėm! Geriau panagrinėkime faktus. Pirma Erglio planetoje karūna pakraunama į kosminį laivą. Antra Jaafės planetoje laivas nusileidžia ir karūnos ten nėra. Iš kur mes žinome, jog tai „Mirtino Aštuoneto“ darbas? Nes jie garbėtroškos ir visuose savo nusikaltimuose palieka platininius ženkliukus M8.
– Taip, Slunkiau faktai būtent tokie. Tačiau tiek Erglio, tiek Jaafės planetoje laivą saugojo gausios armijos pajėgos, todėl nusikaltimą galėjo įvykdyti tik hipererdvėje.
– Bobutės bezdaliukai! Iki panėrimo į hipererdvę ir po išnėrimo laivas keliavo valandą laiko normalioje erdvėje, apiplėšti galėjo kaip tik tuo momentu.
– Normalioje erdvėje jį saugojo kariniai kreiseriai, tačiau, kadangi, nusikaltimai hipererdvėje neįmanomi, jo ten nelydėjo. Tiek pakrovimo, tiek iškrovimo darbus stebėjo armija ir vėliau buvo paviešinti stebėjusių kareivių kamerų įrašai.
– Va čia ir yra mano problema. Pačiame laive, šarvuotą dėžę, kurioje buvo karūna, saugojo keturi kareiviai, tačiau video išleistas tik pakrovimo ir iškrovimo metu dalyvavusių kareivių. Kodėl neišleido video tų kareivių, kurie buvo visą laiką su karūna.
– Slukiau, ar tu supranti, kad tu silpnini savo argumentą ir padedi paremti manąjį? Noriu priminti, jog tie video buvo nutekinti nelegaliai, galbūt žmogus nespėjo arba neturėjo priėjimo prie tavo minėtų failų.
– Taip, galbūt. O kas jeigu tie keturi kareiviai ir yra žmonės pavogę karūną? O „Mirtiną aštuonetą“ pakišo tik kaip masalą publikai. Dabar mes manome, jog jie yra didvyriai, nors jie iš tiesų yra tik menki nusikaltėliai.
– Jeigu, tie kareiviai būtų pavogę karūną, tai juos tuoj pat būtų suėmę ir suradę karūną, tavo teiginiai neturi pagrindo.
– Nebūtų, jeigu nusikaltimas vykdomas prezidento nurodymu.
– Slunkiau… aš nežinau ką tau atsakyti… tavo fantazija… Ar tavo kontrakte nebuvo įrašyta, jog draudžiama vartoti narkotikus prieš eterį?
– Spėriau, kaip tu gali? Iš tavęs šito nesitikėjau… Tais laikais niekas nedrįso garsiai apie tai kalbėti, nors visi žinojo, jog karūnos suteikimas reikštų Dadendumo išstojimą iš Tūkstančio Saulių Sąjungos, kurią mes visi taip mylime. Prisimink ir vėliau sekusį sukilimą…
Prezidentas pažadėjo karūną, nes toks buvo jo vienintelis galimas kelias, tačiau tuo pačiu negalėjo jos įteikti. Čia viskas aišku kaip du kartu, elementari matematika, kai susidėlioji visus faktus.
– Bet juk prezidentas darė viską, kad išvengtų sukilimo, tuomet net gi buvo paskirta milžiniška premija, kurią mano žiniomis vėlesni kabineto šeimininkai pamiršo panaikinti. Taigi, net ir jūs galite tapti netikėtai turtingi, jeigu jums pavyktų sugauti nesugaunamuosius.
– Va dar viena problema. Nėra nesugaunamų nusikaltėlių. Prisimink garsiausias grupuotes. Sidabriniai banditai pavogė auksinį obuolį, net iš prezidento rezidencijos, po to buvo sugauti per savaitę. Kitos net gi nesugebėjo atlikti tokių įžūlių nusikaltimų ir buvo nušluotos: pilkieji piratai, matersonai, moliūgo vaikai… Tačiau „Mirtinas Aštuonetas“ tarsi apskritai neegzistavo.
– Jeigu jie neegzistavo, tai kaip jie galėjo įvykdyti neįmanomą nusikaltimą?
– Būtent todėl! Nusikaltimas įvyko mūsų galvose, o realybėje viskas buvo daug paprasčiau…
Kendelas Godeskis išjungė radiją ir nusišypsojęs pažvelgė į angarą.

———————————————————-
Klausimas skaitytojams:
Ar “Mirtinas aštuonetas” egzistavo ir pavogė karūną? O gal tai tik prezidento slaptas planas?
Kas yra Kendelas Godeskis? Kaip jis susijęs su pasakojama istorija?


Comments

  1. moliūgo vaikai :]]