Tribūna

Kai užaugsiu būsiu rašytojas

install.exe (3 dalis) 1

by


2014-01-09

Uncategorized

Ankstesnes dalis galima rasti:
Pirma dalis, Antra dalis

Alfas atidarė 913 kabineto duris ir… Nebuvo nieko, ko jis tikėjosi: nei blogo kvapo, nei skersvėjo, nei sienomis bėgančio vandens. Pirmiausia kas patraukė jaunuolio dėmesį – tikras langas su įspūdinga miesto panorama. Tiesa, tai tik devintas aukštas, iš dvidešimto turėtų atrodyti dar įspūdingiau: automobiliai tarsi skruzdėliukai lakstantys gatvelėmis mažesnėmis už pirštą.

Kaip ir reikėjo tikėtis kabinete stovėjo du rašomieji stalai, tačiau tik vieną jų puošė monitorius ir spausdintuvas, antrąjį apgulęs saugojo dulkių sluoksnis.
– Ar galėčiau kuo nors padėti? – nutraukė Blanko apžvalgas kabineto šeimininkas. Jis dėvėjo smėlio spalvos kelnes su daugybę kišenių papuoštų tepalo dėmėmis, gelsvos spalvos marškinėlius su ketčiupo bei šokolado įspaudais ir tamsiai rudos spalvos švarką su kaina kyšančia iš rankovės.
– Mane paskyrė į šį kabinetą, – paaiškino Alfas. – Aš turbūt būsiu jūsų naujasis porininkas.
– Negali būti… – sumurmėjo susiraukęs kabineto šeimininkas, o po to nusišypsojęs garsiai pridūrė. – Gal norėtum iš karto pereiti prie veiksmo ir važiuoti į bylos tyrimą?
– Nežinau, – suabejojo jaunuolis. – Man reikia užpildyti dokumentus dėl perkėlimo.
Kabineto šeimininkas numojo ranka:
– Dar prisisėdėsi šitame kabinete, važiuojam.
Tai pasakęs, jis išėjo. Blankas ilgai negalvodamas numetė dėžę ant stalo, tuo pakeldamas jas šokiui saulės spinduliuose ir nulėkė paskui savo naująjį porininką.
Atsidarius lifto durims iš jo išlipo trys pareigūnai, vienas nusprendė pasikabinėti:
– Milinini, ne gi tau niekas nepasakė, jog į savo kabinetą vestis nusikaltėlių negalima?
Milininis tarsi nepastebėdamas jų įžengė į liftą, tačiau Alfas nereaguoti negalėjo:
– Aš ne nusikaltėlis, o naujasis jo porininkas!
Pareigūnai pažvelgė į jaunuolį ir nutaisę liūdnas minas ištarė tik vieną žodį:
– Užjaučiu.
„Problema, matyt, ne kabinetas“- pagalvojo jaunuolis. – „O jo šeimininkas. Man turbūt reikėjo pasilikti užpildyti tų dokumentų. Dabar jau įklimpau.“
Liftas juos nuleido iki požeminio automobilių garažo. Išlipęs iš lifto Milininis paspaudė automobilio pultelį ir juos pasveikino juodas prabangus automobilis. Jo visos formos buvo grakščiai užapvalintos išskyrus patį prieki, kur aštrūs kampai ir dvi poros po dvi stačiakampės lempos vertė automobilį atrodyti, lyg supykusį.
– Aš nežinojau, jog už policininko alga galima nusipirkti tokį automobilį, – nustebo Alfas.
– Negalima, – užtikrino Milininis. – Bet aš nesu paprastas policininkas.

—————————————————–
Klausimas skaitytojams:
Kodėl Milininis nėra paprastas policininkas? Kuo jis ypatingas?


Comments

  1. Wtf momentai:
    *)”Blankas ilgai negalvodamas numetė dėžę ant stalo, tuo pakeldamas jas šokiui saulės spinduliuose” WTF? Pamiršai įrašyti “dulkes”?
    *) “Atsidarius lifto durims….” Gal šita dali reikėjo išskirti, enterį spustelėti ar *** uždėti. Nelabai aišku ką tie iš lipto išsiropštę pareigūnai mato ir ką užkalbina. Dafuq tas Milininis?
    Antra dalis nors ir ilgesnė skaitėsi daug smagiau.