Tribūna

Kai užaugsiu būsiu rašytojas

Būgnų tūzas (2 dalis) 2

by


Antroji apsakymo dalis. Pirmąją galite paskaityti čia.

Policijos pasitarimų kambaryje atmosfera buvo labai įkaitusi.
– Kaip taip galima?! – sušuko komisaras ir trenkė kumščiu į stalą. – Praėjus trims dienos po antro banko apiplėšimo dar vienas bankas identiškai! Kas man sakė, kad daugiau apiplėšimų nebus? – komisaras nukreipė savo piktą žvilgsnį į policijos pareigūnus. – Bet ir tai dar ne viskas, vakar buvo įvykdyta pirma automobilio vagystė per penkiolika metų! Norite žinoti ką pavogė? Mero žmonos rožinį jaguarą!
Komisarui užvėrus burną, kabinete įsivyravo tyla.
– Tai ką mes turime? – po kiek laiko ramiai prabilo komisaras.
– Turime tris kortas šeškę, penkę ir keturakę, – atsakė Frenkas.
Read more

Būgnų tūzas (1 dalis) 3

by


– Kitkitas yra mažas nuobodus miestas, jame niekas nevyksta. Kaip ir bet kuriame kitame mieste, kurį saugo superherojus. Vieninteliai čia vykstantis nusikaltimai: spontaniški šeimyniniai kivirčai ir greičio viršijimas, – atsiduso policininkas Frenkas. – Net nežinau ko labiau nekenčiu: sėdėti kojas užsikėlęs ant stalo ar dėlioti kortas solitaire.
– Liūdi, kad vėl visą savaitę nieko neatsitiko? – paklausė palaikydamas pokalbį Frenko porininkas Fredas. Jis sėdėjo kojas susikėlęs ant rašomojo stalo ir iš dėžutės krimto spurgas užgerdamas jas kola.
– Kodėl nieko? Buvo vienas šeimyninis kivirčas šią savaitę, – atsiduso pirmasis policininkas. – Žinai, kodėl aš tapau policininku? Kai buvau vaikas, superherojus Gramintas aktyviai kovėsi su nusikaltėliais. Jis buvo kas vakarą žiniose. Aš norėjau jam padėti. O dabar aš net negalėsiu niekada tapti detektyvu, nes tokių žmonių čia net nereikia! Gramintas nugalėjo juos visus.
Suskambo telefonas. Fredas nenoriai pastatė kolos butelį ir tingiai pakėlė telefono ragelį:
– Fredas, kas atsitiko? Širle, šiandien ne balandžio pirmoji, nepūsk arabų. Eik jau. Gerai, gerai, jau važiuojam, – padėjęs ragelį, kreipėsi į savo porininką. – Varom, iškvietimas į Sanderso banką.
– O ką, banko apsauginiai negali iškelti katės iš medžio? – atsiduso Frenkas.
– Prieš važiuodami į banką, gal galėtume užsukti į Salduką? Spurgos jau baigėsi.
Read more